Neklaďme na seba privysoké nároky

Jediná pravda je v nás. My sami najlepšie vieme, čo máme ako a kedy robiť. Na to nepotrebujeme nijaké kurzy ani odporúčania.To čo potrebujeme, je veriť svojej intuícii.Tá nás zavedie presne tam, kam potrebujeme .

 

Neklaďme na seba privysoké nároky. Je taká uponáhľaná doba. Zo všetkých strán sa na nás valia informácie, čo robí dobrá matka, čo robí dobrá partnerka, ako byť lepšou priateľkou, kolegyňou a tak ďalej. Stávame sa nechtiac produktom doby, podliehame tlaku na výkon, na schopnosti a sme nútení byť stále lepší.

Nie ste z toho niekedy už unavení? Ja áno. Jeden článok odporúča to, ďalší to poprie a odporučí niečo iné. Chcem len povedať, nenechajme sa týmto zmiasť. Kašlime na mediálne odporúčania, reklamu a všetky doporučenia ako zlepšiť svoje schopnosti a zručnosti, aby sme boli ešte výkonnejší.

Lebo len o to ide. Aby sme už vôbec nemali čas na seba, ale stali sa trvalými „účastníkmi kurzov“, stále kontrolovali svoje myšlienky, stravu, činy, rozhodnutia.

Skúsme to vypustiť, úplne sa na to vykašľať. Lebo v spleti všetkých tých informácií a rád strácame sami seba. Strácame svoj potenciál a sny, lebo sa snažíme napĺňať predstavy nejakého „ideálna“ alebo sa necháme viesť niekým koho ani nepoznáme.

Jediná pravda je v nás. My jediní vieme, čo, kedy a ako máme urobiť. Nepotrebujeme vedieť všetky svetové jazyky ani na ovládať počítač lepšie ako Bill Gates, ak chceme byť plnohodnotnými ľuďmi. Nemusíme mať v malíčku všetky recepty na bio stravu, ani vedieť ovládať vesmír. Dôležité je byť sám sebou. Vždy. Za každých okolností byť spokojný s tým, čo robím.

Naša pomoc druhým
My a krivdy z minulosti

Related Posts

Neboli nájdené žiadne výsledky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.

Menu