Pre mužov

Keď sa naučíte vnímať svoje telo, pochopíte seba.

Často sa u mužov stretávam s tým, že majú pocit, že im ženy nerozumejú. Moja odpoveď je vždy rovnaká, či už sa týka žien alebo mužov: „Keď TY pochopíš sám seba, pochopia ťa aj ostatní.“

Muži sú inak nastavení

U mužov je to iné v tom, že nie sú zvyknutí vnímať svoje telo a pocity, ktoré v tom tele prúdia. Popierajú aj bolesť, až pokým ich úplne neskolí. Nemôžeme sa teda čudovať, že nevenujú pozornosť ani iným potrebám svojho tela.

Telo je prostriedok na kontakt so sebou

Telo je náš komunikačný nástroj a práve cez telo sa o sebe vieme dozvedieť viac. Cez telo máme kontakt so sebou. Muži od toho väčšinou utekajú. Príde im nemužné venovať pozornosť svojim pocitom (tréma, strach, napätie, radosť- cítime ich v oblasti brucha). A tak hľadajú logické vysvetlenia. Namiesto toho, aby tomu pocitu venovali pozornosť v sebe, „vypľujú“ ho von a pristupujú k nemu analyticky. Takto sa ale k pochopeniu seba nedostanete. Nedá sa byť logický a zároveň chápať samého seba. Logika vyhodnocuje, pocit informuje, teda ukazuje na naše zranenia.

Nehľadajte vo všetkom logiku

Je preto dobré odhodiť masku mužskej sily, ktorá vyplýva len z logiky a zamerať sa na svoje telo a pocity. Ak vo mne niečo vyvolá pocit, je potrebné venovať tomu pozornosť, neutiecť od toho a vypľuť to von. Naopak, udržať to v sebe a ísť takzvane cez to. Nemusíte nájsť odpoveď, prečo sa to deje, dôležité je, že od toho neujdete. Uchopte to. Ono vás to navedie. Len buďte vnímaví.

Vnímať neznamená byť slaboch

Byť vnímavý k svojmu telu, k jeho potrebám  a k svojim pocitom, neznamená byť slaboch. V pocitoch je pravda. Stanete sa vnímavejší, ale nie slabší. Práve naopak, tým, že sa naučíte  rozumieť sami sebe, spoznáte sami seba aj so svojou temnou stránkou a práve to vás posilní. Lebo si budete vedomí toho, že ste neušli, ale čelili tomu, čo je hlboko vo vás. To dokážu len silní jedinci. Vďaka tomu sa vám oveľa ľahšie bude udržiavať vlastná rovnováha a komunikácia s okolím, zvlášť so ženami. Lebo to je pravda. To, čo cítite. Nie to, čo máte naučené. Ak ste sami k sebe pravdiví, viete udržať rovnováhu vo vzťahu. Lebo muž vedie, žena nasleduje. Čím viacej ste vnímaví k sebe, tým viac dokážete vnímať ženu.

Pochopenie samého seba

Keď ste nohami pevne na zemi a venujete pozornosť potrebám svojho tela, staráte sa oň a neutekáte od svojich pocitov, energia môže vami prúdiť. Pochopíte sami seba a ste v rovnováhe. Vtedy ste sami sebou a čokoľvek sa deje, ste pohotoví, ale nie z logiky, ale z pravdy. Z pochopenia seba samého.

Vaša rovnováha sa odrazí vo vašom vzťahu s partnerkou

To, aby ste boli v rovnováhe je veľmi dôležité aj pre vzťah so ženou. Žena vám dá svoju dôveru za predpokladu, že dôverujete sami sebe vy. Že sa poznáte a rozumiete si, teda ste k sebe vnímaví. Pre mnohých mužov je prevzatie zodpovednosti za vzťah a teda dôvera ženy stále veľká výzva. Je to preto, lebo nie sú ukotvení sami v sebe. Síce stoja na vlastných nohách, ale nie sú pevní. Je rozdiel stáť a stáť. Boja sa, že keď zakopnú, stiahnu so sebou aj ženu a nebudú sa vedieť vrátiť späť.

Neutekaním od svojich pocitov podporujete svoju mužskú silu

Práve schopnosť čeliť svojim pocitom, ktoré na seba upozorňujú cez naše telá, je mužská prednosť. Je to mužská danosť, dar zvládnuť to a neutiecť. Naopak, čeliť tomu. Takto si vybudujete dôveru nielen v seba samého, ale aj svojej partnerky. Posilňujete tým svoju mužskú energiu. Svoju vnútornú silu. Seba vo svojej skutočnej podstate.

, , , , , , , , , , , ,
My a moderné technológie
Ktoré filmy sú pre mňa TOP

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.

Menu