Prečo a kedy si vyberáme partnerov podobných svojim rodičom?

To, čo popierame a potláčame, to sa derie na povrch.

 

Každý z nás, či žena alebo muž, je formovaný svojimi rodičmi, svojim detstvom. To nás výrazne ovplyvňuje aj vo výbere partnera. O čo viac sa bránime a snažíme nájsť partnera, ktorý je iný, ako náš otec/mama, o to viac stretávame práve ich, len v mladšom vydaní. Prečo je to tak?
Myslím, že najväčšou príčinou je to, že nemáme svojich rodičov prijatých takých, akí sú. Že riešime/vyčítame/obviňujeme ako žili, čo robili a nerobili, ako sa správali atď. A práve preto, aby sme pochopili a neriešili životy iných, si do života pritiahneme presne to, čo odcudzujeme.
Nie je našou úlohou hodnotiť a súdiť. Ale naučiť sa prijímať. Čokoľvek vnímame, vnímame zúženou optikou vlastných zranení. Teda, nevidíme celý príbeh, každú emóciu, ktorú prežívali naši rodičia alebo ľudia, ktorých hodnotíme. Vidíme len tú časť, ktorá s nás dotýka. Ktorá nás teší alebo zraňuje, ale nie je to komplexný pohľad na situáciu. Tak ako nechceme, aby nás raz hodnotili naše deti, nehodnoťme ani my našich rodičov. A ak v našom partnerovi vidíme jedného zo svojich rodičov, skúsme otvoriť srdce, odpustiť im to, čo im zazlievame. Potom sa nám nestane, že budeme žiť presne tak ako naši rodičia a nebudú sa nám diať veci, ktorým sa tak veľmi snažíme vyhnúť. Lebo to, čo popierame a potláčame, to sa derie na povrch. Nevedome tomu dávame pozornosť a tým si to priťahujeme do života.

 

, , , , ,
Ako odpustiť
Žijeme v hmotnom svete…

Related Posts

Slavka Kmeťová -Profikamarátka

Prečo som sa rozhodla robiť terapiu vnútorného dieťaťa

Skutočná láska k sebe a vnútorná rovnováha, to je to, čo mi táto terapia dala a prečo som sa rozhodla pracovať práve týmto spôsobom.Profikamarátka   Mnohí z vás vedia, niektorí zažili,…
Čítať článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.

Menu